Tržby v polygrafii letos ve čtvrtletí vyšší o 15 %

úterý, 10. května 2016, 07:31 Aktuality, Tisk MediaGuru

Na výstavišti v Praze - Letňanech dnes začíná 23. veletrh reklamy, médií, polygrafie a obalů Reklama Polygraf a druhý veletrh 3D technologií For 3D. Obě akce končí 12. května.

Podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) se letos tuzemskému polygrafickému průmyslu daří. V letošním prvním čtvrtletí se zvýšily tržby z tisku a rozmnožování nahraných nosičů meziročně o 15 procent.

Letošní ročník nabídne nejen největší hráče na českém trhu, ale také více zahraničních vystavovatelů - z Polska, Německa, Rakouska, Itálie či Bulharska. "Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na expozice společností Spandex, Canon, Xerox, Comimpex, DataLine Technology, Ospap, Profisign, Bitcon, Konica Minolta, Ricoh a dalších významných společností, na které jsou u nás již zvyklí," uvedla ředitelka akce Jana Nosálová.

Novinkou bude sekce Centrum obalových a balících inovací na ploše 200 metrů čtverečních. Několik výrobních linek bude předvádět například personifikovaný potisk obálek a tašek, potisk vlnité lepenky a její následný výsek, nanášení etikety na láhev, práci s teplem smrštitelnou fólií nebo balení potravin.

Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na odborný doprovodný program, například odborný diskusní panel Reklama v historických kulisách, který se bude týkat problematiky reklamy v památkově chráněném prostoru. V rámci veletrhu se také uskuteční vyhlášení soutěží Kalendář 2016 a Duhový paprsek.

Souběžně s veletrhem Reklama Polygraf se v areálu výstaviště uskuteční také soubor průmyslových veletrhů For Industry, který nabídne průřez průmyslovými technologiemi.

-čtk-