Bison & Rose: Stažení rozhovoru jsme nezařídili

čtvrtek, 23. června 2016, 08:29 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Agentura Bison & Rose se ve středu ohradila proti slovům podnikatele Radima Jančury, podle kterých agentura dosáhla stažení rozhovoru, který v úterý přinesl server Aktuálně.cz. V něm Jančura řekl, že je přesvědčen, že za reorganizací policie stojí bývalý šéf ČEZ Martin Roman. Zároveň zmínil, že agentura Bison & Rose je "dvorní agenturou ministra Milana Chovance".

Server Aktuálně.cz rozhovor na určitou dobu stáhl, poté jej ale na web vrátil ovšem bez kritických pasáží o Romanovi a Bisone & Rose. Poté, co se část redakce Economie postavila proti vedení, byl rozhovor publikován v jeho původním znění s vysvětlením vedení, že  "stažením rozhovoru a jeho následnou publikací s vypuštěnými pasážemi jsme se dopustili chyby, která nás mrzí, a omlouváme se Vám za ni".

Bison & Rose v otevřeném dopise mj. uvedla, že není pravda, že by zařídila stažení rozhovoru. "Proč bychom to ostatně dělali? Pro Martina Romana nepracujeme a zmínky o našem údajném vlivu nám dělají spíše reklamu nežli naopak," zmínila.

Celý dopis můžete číst zde.

-mav-