Lagardere startuje projekt Dopravní jednička

čtvrtek, 02. června 2016, 10:47 Aktuality, Rádio MediaGuru

Lagardere Active ČR startuje novou aktivitu společenské odpovědnosti Dopravní jednička, jejíž tváří je moderátor Evropy 2 Petr Říbal. Jejím hlavním záměrem je snížit počet dopravních nehod a minimalizovat jejich následky. „Prostřednictvím našich rádií, digitálních a marketingových aktivit chceme v rámci Dopravní jedničky otevřít toto celospolečenské téma a věříme, že tím naše rádia pomohou k reálnému snížení nehodovosti. Přeci jen rádio poslouchá v autě většina řidičů,“ vysvětluje Michel Fleischmann, prezident Lagardere Active ČR.

DopravniJednicka

Na Dopravní jedničce se budou podílet rádia Frekvence 1, Evropa 2, Zet i multimediální značka Pigy. Každá ze značek se bude soustředit na jinou cílovou skupinu, což umožní zasáhnout jak začínající řidiče, tak i zkušené řidiče nebo děti, kteří jsou jako chodci účastníky silničního provozu.

Do vysílání Frekvence 1 a Evropy 2 budou zařazeny spoty i rozhlasové pořady k dopravě, na rádiu Zet odborné vstupy a analýzy. Pro děti budou připraveny aktivity s prasátkem Pigy, mimo jiné hra o dopravních značkách pro nejmenší.

„V rámci projektu také vznikne samostatný web dopravnijednicka.cz, kde budou stovky příspěvků o dopravní výchově. Pro řízení obsahu v éteru i na internetu jsme sestavili tým, jehož součástí jsou profesionálové z médií i bezpečnosti dopravy,“ popisuje Petr Uchytil, ředitel strategického marketingu Lagardere Active ČR, s tím, že s obsahem nám navíc pomáhá jako garant Besip. 

Dopravní jednička bude dále podpořena i na dalších webech, například humr.cz, koule.cz, youradio.cz, odpovedi.cz, zet.cz či tvcom.cz, a v mobilních aplikacích skupiny. Dopravní tematice se budou věnovat také promo soutěže, zařazena bude i do roadshow a eventů.

Do projektu, s nímž chce Lagardere Active ČR do konce roku dosáhnout 215 mil. impresí a oslovit 3,7 milionu lidí, investuje přibližně deset milionů korun. Částečně je projekt financován také z Fondu zábrany škod. Do budoucna se počítá i se zapojením komerčních partnerů.

-stk-