Nový ročník soutěže Effie provází několik změn

čtvrtek, 23. června 2016, 06:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Práce ve 20. ročníku soutěže reklamní efektivity Effie bude hodnotit širší porota, než tomu bylo v předchozích letech. Po čtyřech zástupcích budou mít výzkumníci, mediální agentury, komunikační agentury a zadavatelé. Tento počet doplní odborný novinář a zasedání bude řídit chairman AKA jako předseda poroty bez hlasovacího práva. Novinkou je také osmá soutěžní kategorie s názvem Kampaně veřejné správy.

„Byla rozšířena odborná porota a mimo jiné vzniká ocenění Grand Effie, které získá ten opravdu nejefektivnější počin roku,“ uvedl ke změnám šéf pracovní skupiny Martin Klčo z agentury Leo Burnett.  

Effie 2016 se pro přijímání přihlášek otevírá v pondělí 27. června. Řádná uzávěrka bude 22. srpna, ale pořadatelé jako tradičně nabídnou i dvě prodloužení. To ale souvisí se zvýšením poplatku za přihlášku. Poplatek se bude od letošního roku stupňovat podle toho, zda přihlašovatelé stihnou řádnou uzávěrku, nebo zda využijí prodloužený termín. Při doručení přihlášky v řádném termínu je poplatek 15 tis. Kč, pro členy AKA 12 tis. Kč; při doručení přihlášky v mimořádném dodatečném termínu pak 17 tis. Kč, pro členy AKA 14 tis. Kč.

Podmínky pro podávání přihlášek a elektronický formulář naleznete na www.effie.cz zde.

-mav-