ÚOHS: Media Bohemia může převzít 50 % v rádiu Zet

středa, 01. června 2016, 11:54 Aktuality, Rádio MediaGuru

Mediální skupina Media Bohemia, která v Česku provozuje více než 30 rozhlasových stanic, může koupit poloviční podíl v rádiu Zet. Stanici zaměřenou na zpravodajství dosud zcela vlastnila skupina Lagardère. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

„Posuzované spojení soutěžitelů nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže v oblastech rozhlasového vysílání a poskytování inzertního prostoru v rádiu,“ uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Rozhodnutí už nabylo právní moci.

Rádio Zet vzniklo loni. Zpravodajsko-informační stanice Zet vychází ze stejnojmenného multimediálního projektu, který společnost z mediální skupiny Lagardère Active provozovala na portálu Zet.cz.

Mediální skupina Lagardère Active ČR patří do nadnárodní sítě Lagardère Group. Provozuje pět českých rozhlasových stanic, jednu slovenskou a mediální zastupitelství Regie Radio Music (RRM). Spolu s Media Bohemia od předloňska RRM spoluvlastní obchodní síť Radiohouse, jejíž rádia si týdně naladí 72 procent posluchačů v ČR.

Media Bohemia podle svého webu provozuje stanice sdružené ve skupinách Fajn rádio, Hitrádio, Rádio Blaník a Rock Radio. Zahrnuje také zastupitelství Media Marketing Services a ImpressionMedia, její součástí je zážitková firma Allegria – Firma na zážitky či dabingové a nahrávací studio Audiotech. Vznikla v roce 2004 jako první internetové mediální zastupitelství v ČR.

-čtk-