ČT nabízí aktivní účast v přechodu na DVB-T2

pátek, 22. července 2016, 07:00 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize je připravena aktivně se podílet se na druhé vlně digitalizace. Uvedla to v reakci na schválení Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání vládou České republiky.

„V rámci terestrické platformy bude moci Česká televize posílit kvalitu vysílání, může vzniknout příležitost pro samostatné regionální vysílání nebo poskytnutí prostoru pro vysílání dalších nezávislých regionálních subjektů a komunitních médií. Již nyní máme připraveny projekty, které by mohly k takovému vývoji přispět. Rozhodující pro jejich realizaci však budou vždy konkrétní podmínky, za kterých bude přechod na DVB-T2 probíhat,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Podle jeho slov je už teď možné garantovat rozšíření nabídky HD kanálů vedle ČT1, ČT2 a ČT sport i pro kanály ČT24, ČT :D a ČT art.

Česká televize, která se podílela už na přechodu od analogového terestrického vysílání k digitálnímu vysílání, je údajně připravena pomoci i v případě přechodu na vysílací standard DVB-T2.

-mav-