Digi Sport má exkluzivně Premier League, odejde z O2

úterý, 26. července 2016, 07:35 Aktuality, TV MediaGuru

Společnost Digi CZ, provozovatel satelitní televize Nová Digi TV, se dohodla se společností Digi Slovakia, která je dcerou největšího slovenského telekomunikačního operátora Slovak Telekom, na pokračování dosavadní spolupráce. Znamená to, že diváci budou moci exkluzivně na Nové Digi TV sledovat přenosy z anglické Premier League a Sky Bet Championship či španělské La Ligy na kanálech Digi Sport, které provozuje Digi Slovakia, a to po tři následující sezony v případě anglických lig a dvě sezony v případě španělské nejvyšší soutěže.

Nejatraktivnější duely české fotbalové ligy naopak diváci najdou pouze na O2 TV. "Od nového ročníku budeme vysílat dvě utkání z každého kola a budeme se tuzemské lize věnovat mnohem více," uvedl tiskový mluvčí David Solnař. S tím souvisí i spuštění speciálního kanálu O2 TV Fotbal od 8. srpna. Diváci zde uvidí v příští sezoně například 130 zápasů Ligy mistrů a mohou sledovat přímé přenosy z pohárových soutěží ve Francii, Španělsku a Itálie.

Zatímco loni měl ještě předplatitel O2 TV možnost sledovat i kanál Digi Sport s kompletním obsahem, od nové sezony už neuvidí anglickou Premier League ani anglickou druhou ligu a také nejvyšší španělskou soutěž. "Čeští diváci tyto soutěže uvidí exkluzivně na Nové Digi TV. Mimo fotbal máme také exkluzivní práva na seriál závodů mistrovství světa na ploché dráze," sdělil mluvčí Digi CZ Andrej Čírtek a dodal, že exkluzivní obsah se má rozšiřovat.

Pokud tak diváci budou chtít vidět například nejatraktivnější zápasy české ligy a zápasy Premier League, nezbývá jim, než si předplatit obě televize. U Digi TV je nutné objednat si maxibalíček, který je nyní dostupný za 349 korun měsíčně. O2 TV je v nabídce za 399 korun měsíčně.

-mav-, -čtk-