ČT:D na podzim zařadí nové pořady i Pata a Mata

pátek, 26. srpna 2016, 11:39 Aktuality, TV MediaGuru

Dětský kanál ČT:D si na konci letošního srpna připomene třetí výročí svého vysílání. Do letošního podzimního vysílání nachystal 11 nových cyklů z různých oblastí: jazyky (Strýček Tonton), bezpečnost (Dětská dopravní policie), věda a technika (Teleskop, U6 – Úžasný svět vědy, Kombajn je fajn), historie (Sám v muzeu II), příroda (S Hubertem do lesa, Moje zahrádka) nebo pohyb a hudební výchova (Rytmix, Hopsasa, Písničky doktora Notičky II).

ČT:D nadále pokračuje ve vysílání Zpráviček, které pro Déčko připravuje redakce ČT24. Připravuje se druhá řada komediálního seriálu Mazalové a také nový detektivní seriál Anča a Pepík.

K nejsledovanějším pořadům ČT:D se řadí večerníčky. Od druhé poloviny srpna nabízí ČT:D třináct nových dílů legendárního seriálu Pat a Mat. Česká televize dále připravuje 39 nových epizod. „Zachovány zůstanou všechny typické prvky seriálu, jako je věčný optimismus jeho hrdinů, radost z kutění i spokojenost Pata a Mata s výsledným dílem,“ uvedl tvůrce nových dílů a syn původního autora Pata a Mata Marek Beneš.

Kanál ČT:D vysílá od 31. srpna 2013. Jeho vznik byl součástí kandidátského projektu generálního ředitele Petra Dvořáka. V současnosti stanici sleduje každý třetí divák ve věku 4-9 let.

-mav-