ČT: Zásah vysílání LOH překročil 5 mil. diváků

pondělí, 15. srpna 2016, 10:47 Aktuality, TV MediaGuru

Program ČT sport byl v pátek i v sobotu nejsledovanější stanicí celého dne. Dosavadní zásah olympiády se na programech ČT2 a ČT sport přehoupl přes 5,1 milionu diváků. Oznámila to v pondělí Česká televize.

Víkendové přenosy z letních olympijských her patřily na obrazovkách České televize především tenisu. Nejvíce diváků přilákaly semifinálové zápasy Petry Kvitové a dvojice Lucie Šafářová, Barbora Strýcová. Ty v páteční podvečer vidělo 659 tisíc diváků.

Následný sobotní zápas Petry Kvitové o bronz si nenechal ujít každý třetí divák, který měl tou dobou zapnutou televizi, dohromady 520 tisíc lidí. Bronzový duel dvou českých ženských deblových párů, který byl na programu v sobotu odpoledne, pak zhlédlo 371 tisíc diváků.

Poslední z tenisových soubojů o bronz nabídlo nedělní vysílání České televize. Vítězný zápas Radka Štěpánka a Lucie Hradecké proti indické dvojici Sania Mirzaová, Rohan Bopanna vidělo 403 tisíc diváků při podílu 23,21 %.

Diváci věnovali kromě tenisu pozornost také Ondřeji Synkovi a jeho boji o medaili ve skifu. Páteční semifinálovou rozplavbu vidělo 409 tisíc lidí při podílu na publiku 36, 93 %, bronzovou finálovou jízdu v sobotním odpoledni 484 tisíc diváků při podílu na publiku 37,18 %.

-mav-