Designblok na téma Sport, vizuálům vévodí designéři

úterý, 02. srpna 2016, 11:09 Aktuality, Reklama MediaGuru

Pražský týden designu a módy Designblok, jenž se uskuteční ve dnech 27. až 31. října v prostoru Výstaviště Praha Holešovice, představil své téma i vizuály k letošnímu ročníku. Jednotícím tématem bude Sport. Vizuály letos nenavazují na tradici ikonické grafiky a fotografií zvířat jako hlavního prvku, ale zachycují tváře předních českých designérů a osobností spojených s Designblokem.

„Když nemůžeš, tak přidej. Kolik designérů, i když třeba trénovaných sportovců, chtělo svůj boj o kariéru designéra vzdát. S dobrým týmem a podporou okolí se ale nakonec probojovali na přední místa. Design, stejně jako sport, je hra i tvrdá práce a bez spolupráce s výrobci, galeristy, obchodníky a bez dobrého zázemí sám designér nedokáže nic. A tak heslo Emila Zátopka zažil v praxi na vlastní kůži skoro každý úspěšný autor. Rok 2016 je navíc rokem olympiády, i proto jsme vybrali téma Sport jako ústřední motiv osmnáctého ročníku,“ vysvětluje Jana Zielinski, ředitelka Designbloku.

Na vizuálech jsou tak v okamžicích soustředěnosti, radosti, napětí i konečného vítězství ztvárněni designéři jako Maxim Velčovský, Rony Plesl, Lucie Koldová, Jan Plecháč a Henry Wielgus, Janja Prokič nebo studio Dechem.

Designblok

„Motivem vizuálu je představit osobnosti, které člověk na Designbloku potkává a poukázat na týmovost a spolupráci, které nás přivedly k letošnímu tématu. Vizuálu dominují emoce, protože design je pro nás vášní, stejně jako pro druhé sport. Slova, která se u každého z designérů liší, jsou odkazem k jejich práci, předmětu, materiálu, nástroji či vášni – symbolické slovo zachycující okamžik vítězství designéra,“ vysvětluje Jiří Macek, kreativní ředitel Designbloku.

Fotografie pro vizuál osmnáctého ročníku vytvořil Salim Issa, grafickou stránku zpracovala Martina Černá ze studia Imagery. Na místě se budou moci ke kampani připojit i návštěvníci vlastními fotografiemi, i oni jsou součástí týmu Designbloku.

-stk-