Do Economie přichází Josef Pazderka z ČT

úterý, 23. srpna 2016, 09:37 Aktuality, Internet & Mobil, Lidé, Tisk MediaGuru

Do vydavatelství Economia přichází z České televize dlouholetý zahraniční zpravodaj Josef Pazderka. Od začátku listopadu se stane zástupcem šéfredaktora zpravodajského serveru Aktuálně.cz.

„Jsem velmi rád, že Josef Pazderka přichází. Je to mnohokrát oceněný špičkový žurnalista, který nejen pomůže Aktuálně.cz, ale bude i oporou zahraničního týmu celého newsroomu. Očekáváme, že dál pomůže rozvíjet i audiovizuální zpravodajství, které zažívá nebývalý zájem čtenářů,“ uvedl člen představenstva a ředitel redakcí Economie Vladimír Piskáček.

Josef Pazdera, foto: Česká televize
Josef Pazderka, foto: Česká televize

Josef Pazderka vystudoval historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a rozvojová studia na Oxford Brookes University ve Velké Británii. V letech 1999 až 2004 pracoval v obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni, mimo jiné jako humanitární pracovník v Čečensku. V České televizi působí od roku 2005, v roce 2006 se stal zpravodajem v Rusku. Od roku 2012 byl zpravodajem ve Varšavě, pokrýval dění v Pobaltí a na Ukrajině. Je trojnásobným držitelem ocenění Novinářská cena za reportáže z Beslanu, Somálska či za rozhovor o práci zpravodaje během ruské invaze na Krym.

-mav-