Jägermeister mění design svých obalů i etikety

pátek, 12. srpna 2016, 10:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Bylinný likér Jägermeister mění design všech svých lahví – od miniaturních 2 cl až po ty o objemu 1,75 l. Nové obaly půjdou do distribuce v průběhu srpna 2016.

Za svou více než osmdesátiletou historii změnil Jägermeister design své lahve už pětkrát. Po celou dobu však základem zůstávají klíčové symboly, jako je hranatý tvar lahve, jelení hlava a lovecké moto Otto von Riesenthala.

Jaegermeister_07_rechts_clean

Nový design je oproti lahvi z roku 2002 lehce protažený, ramena jsou o něco výše a rohy jsou hranatější. Nápis Jägermeister po stranách lahve je hlubší, odkazovat má k dokonalému řemeslnému zpracování. Víčko je delší než to předešlé a na sobě nese jméno objevitele likéru Curta Masta stejně jako označení „Since 1878“, odkazující na rok založení společnosti.

Změn doznala i etiketa, jež reflektuje tvar lahve. Symbolizovat má statečnost a nekompromisní sílu Jägermeisteru. Hlavní symbol značky – jelen – zdůrazňuje její zásadní aspekty, tedy sílu, odhodlání a původ v přírodě. Zelená barva jako symbol lesa a přirozeného prostředí jelena, stejně jako olistěné větvičky na jeho hrudi, reprezentují 56 rostlinných látek, z nichž je likér složený. V novém zpracování klade portrét důraz na přirozený a autentický způsob.

Nápis „Jägermeister“ na přední etiketě byl přepracován do podoby stručného, symbolického odkazu na značku, doplňuje ho německý výraz „Der Kräuterlikör“, zvýrazněný oranžovou barvou v dolní části etikety.

-stk-