Kreativním ředitelem McCannu je Capanescu

úterý, 23. srpna 2016, 07:00 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

Novým kreativním ředitelem agentury McCann Prague se stává Razvan Capanescu, který do Prahy přichází z rumunské Bukurešti. Ve své pozici střídá Larse Killiho, který v agentuře působil s přestávkami od roku 1999 a jenž se rozhodl věnovat se rozvoji vlastních projektů.

Razvan
Razvan Capanescu, kreativní ředitel agentury McCann Prague

Razvan Capanescu v Rumunsku působil jako kreativní ředitel agentur Leo Burnett a Publicis. Zkušenosti má také z agentury Saatchi & Saatchi, kde začínal na pozici copywritera. Podílel se mimo jiné na kampaních pro značky Guinness, IKEA, L'Oréal, Microsoft, Nestlé, Nissan nebo Samsung. Celkově je držitelem více než 120 ocenění z různých mezinárodních soutěží, včetně Cannes Lions, Golden Drum, Epica Awards, Intercontinental Advertising Cup nebo také AdPrint Festival, ADOR, AdSpot Award, Ad Stars, Cresta, Effie, Eurobest, Golden Hammer, London International Awards nebo New York Festival.

Podařilo se mu rovněž prosadit a realizovat několik globálních kampaní, například pro klienty Orange, Carrefour nebo Bitdefender. V Rumunsku se mimo jiné stal viceprezidentem Art Directors klubu, je také častým členem odborných porot v soutěžích, mimo jiné například na festivalech ADC Europe, Ad Stars (Asie), Golden Drum, Eurobest a letos vystupoval jako speaker na festivalu Cannes Lions. V roce 2015 byl vyhlášen osobností roku v oboru marketingové komunikace na předávání cen IAA Awards Excellence Awards v Rumunsku.

Je absolventem právnické fakulty.

-stk-