Praha chce nové destinační logo i vizuální styl

úterý, 16. srpna 2016, 17:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Praha plánuje v nadcházejících měsících změnu destinačního loga a vizuálního stylu. Z tohoto důvodu vypisuje Prague City Tourism výběrové řízení na kreativní agenturu. Spolupráce by měla být uzavřena až do roku 2019, předpokládaná výše zakázky je stanovena na 5,2 milionu korun. 

„Rádi bychom, aby nová agentura obměnila vizuální styl Prahy, který používáme od roku 2014. Nový design by však měl i nadále vycházet z již existujícího brand manuálu, který pro nás vytvořila společnost Dynamo design,“ doplňuje tisková mluvčí Prague City Tourism Kateřina Bártová. Vítěz tendru bude také zajišťovat podklady pro online i offline reklamní kampaně, stejně tak jako kreativu a tiskovou sazbu turistických materiálů.

V současné době využívá Praha vizuální styl, jehož základním prvkem je rozcestník, který znázorňuje hlavní město jako křižovatku měst. Je postaven na emocích, pocitech a zážitcích návštěvníků Prahy a doplňuje ho propagační slogan: „Ryzí emoce / Pure emotion.“ Variabilní koncept propagace prezentuje město pomocí citoslovcí (Oooh, Wow, Mmm, Yeah, atd.).

-stk-