Série Pustina z produkce HBO zahájí v říjnu

sobota, 20. srpna 2016, 08:10 Aktuality, TV MediaGuru

Minisérie Pustina z produkce společnosti HBO Europe bude mít mezinárodní premiéru v září na filmovém festivalu v Torontu. Jeho 38. ročník uvede všech osm epizod tohoto kriminálního dramatu. Po historické minisérii Hořící keř z roku 2013 o tragickém činu Jana Palacha jde o druhý počin z produkce HBO Europe, který si tam odbude premiéru před mezinárodním publikem. Sdělila to mluvčí společnosti Pavla Brožková.

"První dvě epizody minisérie byly v rámci sekce Zvláštní uvedení promítnuty v červenci na 51. mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kde se setkaly s pozitivní odezvou diváků i kritiků," připomněla. Umělecký ředitel přehlídky Karel Och o seriálu řekl, že půjde o "televizní událost sezony".

Osmidílné kriminální drama scenáristy Štěpána Hulíka a režisérů Ivana Zachariáše a Alice Nellis bude mít na HBO premiéru v říjnu, dodala Brožková.

Příběh začíná událostí, která změní život členům semknuté vesnické komunity v severních Čechách. Když se starostka Pustiny Hana Sikorová v podání Zuzany Stivínové ocitne na vrcholu svého boje proti velké těžební společnosti, která se chce dostat k zásobám hnědého uhlí a nabídnout obyvatelům obce vysoké odstupné výměnou za opuštění jejich domovů, zmizí její čtrnáctiletá dcera Míša. Pátrání po dceři Hanu přivede k pochybnostem ohledně celé komunity, která se vlivem událostí začíná rozpadat a ukazovat svou pravou tvář.

V dalších rolích se představí Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Jan Cina, Eva Holubová, Petra Špalková, Leoš Noha a Roman Skamene. Oskar Hes a Janek Gregor ztvárňují chovance diagnostického ústavu.

-čtk-