Škoda Auto: Virál předchází kampani pro Kodiaq

středa, 31. srpna 2016, 14:08 Aktuality, Reklama MediaGuru

Video, které je součástí mediální kampaně u příležitosti světové premiéry SUV Škoda Kodiaq 1. září, bylo nahráno na platformu BuzzFeed na síti Facebook. Během prvních 24 hodin klip vidělo více než jeden milion lidí. Během prvních deseti dnů Škoda zaznamenala více než čtrnáct milionů zhlédnutí, 107 700 ,liků‘ a 4 900 komentářů. Na sociálních sítích už video sdílelo 42 000 uživatelů.

„Spot ukazuje, jak lehce mohou lidé ztratit cit pro reálné věci – a jak jednoduché a současně hezké je propojit se se skutečnými a přirozenými aspekty života. Tento poznatek je také ústředním motivem kampaně ,Reconnect‘ pro model Škoda Kodiaq,“ uvedla společnost v oficiálním oznámení.

Škoda chce při marketingové komunikaci vsadit na emocionální poselství a silné příběhy, které do popředí staví lidské kvality značky. „Pro značku Škoda je to něco zcela nového. Poprvé v rámci kampaně není středobodem komunikace přímo propagovaný vůz. Namísto toho poutáme naše cílové publikum emocionálně a hlavní poselství kampaně jsme zakotvili prostřednictvím inspirativního filmu a interaktivního obsahu,“ říká Stefan Büscher, vedoucí oddělení Marketing a Produkt ve společnosti Škoda Auto.

Škoda Kodiaq bude mít světovou premiéru 1. září 2016 v Berlíně. Na pařížském autosalonu počátkem října bude mít SUV výstavní autosalonovou premiéru, zahájení prodeje je plánováno na první polovinu roku 2017.

-mav-