Euro vydává speciál o miliardářích, vede Kellner

pondělí, 26. září 2016, 06:56 Aktuality, Tisk MediaGuru

Divize Euro z vydavatelství Mladá fronta vydává potřetí samostatně prodejný tištěný speciál o českých a slovenských miliardářích. Žebříček stovky nejbohatších Čechů a Slováků vychází 26. září jako speciální vydání týdeníku Euro s názvem Euro Top miliardáři 2016. Nejbohatším Čechem zůstává Petr Kellner, který svoji pozici ještě upevnil.

Kellnerův majetek odhadla redakce týdeníku Euro na 180 až 205 miliard korun, což je meziroční nárůst o zhruba 41 procent. Nejbohatšímu Čechovi se povedlo rozdělení telekomunikačního operátora O2. V jeho prospěch hraje i uvolněná monetární politika centrálních bank, která vedla k uklidnění trhů a nárůstu cen komodit.

Euro_Top miliardari

Dvojkou je současný ministr financí a jediný majitel skupiny Agrofert Andrej Babiš, který vlastní majetek v hodnotě 105 až 120 miliard korun. Loni ke svému majetku přidal zhruba deset miliard korun. Na třetím místě žebříčku vystřídal finančníka Pavla Tykače realitní mogul Radovan Vítek, jehož jmění se pohybuje mezi 35,75 a 41,6 miliardy korun.

Většina českých miliardářů si loni zásadně polepšila, nejvíce však slovenský železniční magnát Vladimír Soták, jehož majetek vzrostl o 112 procent na 6,6 až 7,2 miliardy korun, což jej vyneslo z 82. na 36. místo.

Majetek stovky nejbohatších Čechů a Slováků přesáhl hranici jednoho bilionu korun a dosáhl výše 1083,6 miliardy korun. Loni to bylo 918 miliard korun.

Žebříček vznikl po několikaměsíční analýze ekonomických dat, studiem stovek výročních zpráv, notářských zápisů a článků v tištěných i internetových médiích a rovněž na základě konzultací s předními investory, bankéři, poradci a samotnými miliardáři.

Rozsah speciálu je 116 stran, prodává se za 99 korun.

-mav-