Agentura Little Greta expanduje do Velké Británie

středa, 19. října 2016, 08:08 Aktuality, Reklama MediaGuru

Po pětileté snaze prorazit na britský trh otevřela fullservisová kreativní agentura Little Greta svou pobočku jako společnost s ručením omezeným se sídlem v Londýně. Cílem je být fyzicky blíže stávajícím klientům a díky smíšenému česko-britskému managementu poskytovat lokalizovanější služby v oblasti marketingové komunikace a designu.

„Nechtěli jsme být nadále považováni za agenturu z východu, která má v Londýně své virtuální sídlo. I přesto, že jsme si ověřili, že dokážeme v tamější konkurenci obstát, bylo toto vnímání poměrně časté a strategicky nevýhodné. Tomu pak totiž odpovídalo i očekávání často až směšně nízkých cen,“ říká Jan Blažek, managing partner Little Grety.

Po dvojici menších webových projektů pro mladou londýnskou designérku šperků a čínskou cestovní kancelář nyní Little Greta pracuje na vývoji oficiální globální hry pro LEGO Batman Movie.

„Otevřeli jsme firmu pár týdnů po Brexitu; načasování nemohlo být lepší… V rámci akvizice nových klientů se v první fázi chceme zaměřit na pivovary. Těch je v Británii okolo dvou tisíc a stejně jako v Česku přibývají každý týden další – a kdo jiný než česká agentura by měl vědět, jak to uchopit,“ dodává Alex Judd, jeden ze dvou britských partnerů, který se na tamějším trhu pohybuje přes 20 let.

Založení anglické pobočky Little Grety navazuje na otevření zastoupení v Německu z února 2015 a v USA v květnu 2015.

-stk-