ČT o Vánocích zařadí pohádku Slíbená princezna

středa, 26. října 2016, 13:15 Aktuality, TV MediaGuru

Ostravské studio České televize (ČT) připravilo do vysílání ČT vánoční pohádku Slíbená princezna. V příštím roce uvede třídílné psychologické drama Spravedlnost s Ondřejem Vetchým v hlavní roli. Připravuje také dokument Vrtěti lvem, který odpovídá na otázky, zda je Česká republika objektem ruské propagandy. I tento dokument diváci uvidí v příštím roce. Představitelé ostravského studia do dnes řekli na zasedání Rady České televize v Ostravě.

Zda bude pohádka uvedena přímo na Štědrý den ředitel televize Petr Dvořák na dnešním zasedání radním ještě nechtěl říct. "Slíbená princezna vychází z pohádky Zlatovláska Karla Jaromíra Erbena," řekla ostravská kreativní producentka Kateřina Ondřejková. Dodala, že režie pohádky se ujal Ivan Pokorný. V hlavních rolích se představí Jan Cina, Marta Dancingerová, Jan Dolanský, Ondrej Kovaľ.

V třídílném detektivním dramatu Spravedlnost, které bude televize vysílat na jaře roku 2017, hlavní roli kriminalisty ztvárnil Ondřej Vetchý. Hraje policistu, jehož dcera zabije milence. Policista se rozhodne zločin dcery krýt. Později mu je ale případ přidělen. "V tomto případě diváci od začátku vědí, kdo je vrah. Příběh je přesto napínavý až do konce," doplnila Ondřejková.

Ostravské studio připravuje i dokument Vrtěti lvem, který řeší ruskou propagandu. Připravuje se také další řada publicistického cyklu Klenoty naší krajiny, ve kterém herec Miroslav Vladyka provází diváky chráněnými oblastmi. Uvedena bude i nová komedie o hledání štěstí Kvarteto.

Ostravské studio ČT zaměstnává více než 240 lidí. V loňském roce dodalo pro všechny kanály ČT bezmála 4020 vysílacích hodin programů. Největší položku tvoří vzdělávací a dokumentární pořady, které zabraly téměř 1500 hodin.

-čtk-