ČT získala z reklamy v prvním pololetí 180 mil. Kč

středa, 12. října 2016, 14:49 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize v prvním pololetí vykázala tržby za reklamu a sponzoring ve výši 180 milionů korun, což je zhruba stejně, jako loni. Za celý rok by mohla vykázat z této obchodní činnosti 320330 milionů Kč, což rovněž kopíruje loňský rok a je to zhruba deset procent nad letošním plánem. Na jednání rady ČT to uvedl radní René Kühn.

Oddělení Telexport utržilo od ledna do června 30 milionů korun zejména za prodej starších pořadů tuzemským komerčním televizím. To je zhruba 40 procent letošního plánu, což ale podle Kühna není neobvyklé, protože větší část prodeje vysílacích práv se realizuje v druhé polovině roku.

"V posledních dvou až třech letech se celkové výnosy z obchodní činnosti pohybují v podobných číslech, která jsou na hranici možného v mantinelech platné legislativy," dodal Kühn.

Hlavním příjmem veřejnoprávní České televize jsou výnosy z koncesionářských poplatků. Ty loni klesly o 54 milionů korun na 5,621 miliardy Kč. Letos ČT čeká výběr poplatků na úrovni 5,66 miliardy korun a celkový vyrovnaný rozpočet 6,95 miliardy Kč.

-čtk-