Mladá fronta zahájila časopis v čínštině Esence

pondělí, 03. října 2016, 13:54 Aktuality, Tisk MediaGuru

Divize Euro z vydavatelství Mladá fronta začala vydávat čínsky psaný čtvrtletník s názvem Esence – Pražský magazín. Dvě třetiny obsahu tvoří lifestylová témata, jednu třetinu byznys. Esence vznikla jako speciální projekt ekonomického týdeníku Euro. Časopis má 134 stran a vychází v nákladu 15 tisíc kusů.

Mladá fronta uvedla, že vydáním časopisu reaguje na prudký růst počtu čínských turistů v Praze a zvýšení zájmu čínského byznysu o Českou republiku. Šéfredaktorem časopisu je Jan Müller, art direktorkou časopisu je Ivy E. Morwen, která v minulosti připravovala grafickou podobu Mojí psychologie.

„V Esenci najde čínský čtenář klasické turistické počtení o Praze, ale třeba i rozhovor s netradičním filozofem a doktorem kabaly Danielem Steinem Kubínem nebo portrét výtvarníka George Dokoupila proslulého malbou mýdlových bublin,“ řekl Müller.

????????????????????????

V byznysové sekci je zveřejněn seznam nejbohatších Čechů či rozbor potenciálu středoevropské ekonomiky pro investory z Číny. V prvním vydání Esence se objevují značky jako Škoda Auto, Carollinum, Dentons, KPMG či Rimowa.

Časopis Esence je zdarma distribuován v síti stojanů na Letišti Václava Havla a hosteskami u východů z letiště. Dále má distribuci v hotelech a obchodech v centru Prahy, Českém Krumlově a Karlových Varech, ve velkých českých cestovních kancelářích a na významných turistických místech. Esence je také prezentována v jednotlivých čínských regionech pro potřeby místních podnikatelů hledajících partnery ve střední Evropě. Časopis je možné objednat také v printové nebo online podobě přes web.

Marketingová kampaň v podobě billboardů a obrazovek proběhne na Letišti Václava Havla. Marketingová podpora je propojená s týdeníkem Euro. Cílená kampaň bude probíhat i na sociálních sítích.

-mav-