Na Sexistické prasátečko je navrženo 88 reklam

čtvrtek, 06. října 2016, 14:50 Aktuality, Reklama MediaGuru

Nezisková organizace Nesehnutí vyhlašuje osmý ročník soutěže Sexistické prasátečko. Letos je na anticenu nominováno celkem 88 reklam. Hlasovat je možné od 6. do 31. října na stránkách www.prasatecko.cz

Do soutěže jsou nominovány převážně reklamy malých firem. Nicméně i velké podniky mají své zástupce, například automobilka KIA, ČSOB Penzijní společnost či knižní nakladatelství Argo. Zároveň se do soutěže dostaly i reklamy politických stran či vysokých škol, v nominacích se objeví počin KDU-ČSL, TOP09 nebo spot Mendelovy univerzity.

Počet schválených nominací v letošním ročníku anticeny mírně poklesl. Navržených nominací bylo sice stejně jako loni, ale více reklam nesplňovalo kritéria soutěže. Letos zaznamenáváme úbytek soutěžících reklam, a to asi o 10 %, i když zájem o soutěž zůstává stejný. S mírným optimismem si dovolujeme říct, že klesající počet soutěžících reklam souvisí se zlepšující situací v oblasti genderové citlivosti reklamy v České republice,“ komentuje trend jedna z organizátorek anticeny Petra Havlíková. 

Vítěze anticeny vybírá jak veřejnost, tak odborná porota, v níž zasednou odborníci a odbornice z genderové oblasti či reklamní i mediální osobnosti, například Barbara Havelková, expertka na genderové právo na univerzitě v Oxfordu, nebo kreativec Martin Charvát.

-stk-