ČRo rozšířil regionální vysílání o stanici Liberec

čtvrtek, 03. listopadu 2016, 07:41 Aktuality, Rádio MediaGuru

Český rozhlas (ČRo) rozšiřuje od 2. listopadu své regionální vysílání o samostatnou regionální stanici ČRo Liberec. Přinášet bude informace z Libereckého kraje. „Věříme, že Český rozhlas Liberec osloví řadu nových posluchačů, kteří ‚slyší na značku Liberec‘, na jejich domovský region, na informace, jež se týkají kraje, ve kterém tito lidé žijí. Český rozhlas Liberec bude rádiem, které vychází z potřeb kraje a bude reflektovat aktuální dění – lidé získají pocit rozhlasové stanice, která s nimi žije,“ uvedl ředitel Regionálního vysílání Jan Menger.

Ve všedních dnech odstartuje ranní vysílání Dobré ráno z Liberce s Janem Žílou nebo Tomášem Benešem, dopolední blok ponese název Dopoledne pod Ještědem, moderovat ho bude Iveta Kalátová s lifestylovou tematikou a denně zajímavým regionálním hostem. V poledne budou na programu Písničky na přání s Mirkem Tartárkem. Odpolední vysílací blok – Pohodové odpoledne z Liberce přinese aktuální reportáže a informace z kraje, za mikrofon usednou Petr Klimeš nebo David Hamr. Součástí vysílání budou i regionální pořady, například Na cestách s Marcelou Augustovou nebo Minutku pro Rudu Pivrnce s Petrem Urbanem.

Doposud vysílala liberecká redakce pod značkou ČRo rozšířil regionální vysílání o stanici Liberecodpojované zprávy pro Liberecký kraj, regionálním obsahem plnila vysílání pouze ve všedních dnech od 14 do 16 hodin v pořadu Pohodové odpoledne z Liberce, zbylá část vysílání byla společná s ústeckou rozhlasovou redakcí, která i nadále zachovává název ČRo Sever.

René Zavoral zahajuje vysílání stanice ČRo Liberec (foto: Khalil Baalbaki)
René Zavoral zahajuje vysílání stanice ČRo Liberec (foto: Khalil Baalbaki)

„Kvalita a dostupnost regionálního vysílání patří dlouhodobě k prioritám Českého rozhlasu. Vznik samostatné stanice ČRo Liberec dokládá, že bereme naši úlohu média veřejné služby velmi vážně a snažíme se neustále vylepšovat služby pro veřejnost,“ řekl René Zavoral, generální ředitel Českého rozhlasu.

-stk-