Milka evropskou vánoční kampaň natáčela v Česku

čtvrtek, 17. listopadu 2016, 07:51 Aktuality, Reklama MediaGuru

Značka čokolády Milka spouští stejně jako v loňském roce celoevropskou vánoční kampaň. Letos vypráví příběh malého chlapce, který se nemůže Vánoc dočkat, a tak si sestaví stroj, kterým se chce přenést rovnou do 24. prosince. Celá jeho rodina se snaží, aby se mu posun v čase povedl.

Televizní spot by natáčen v českém městě Loket. Režie se ujal Jean-Pierre Jeunet, který je podepsán pod snímky Amélie z Montmartru či Vetřelec. Kromě televize využije Milka také komunikace na internetuambientní média.

„Hlavním symbolem celé kampaně je Milka adventní kalendář, který představuje očekávání Vánoc od začátku prosince až do vytouženého Štědrého dne. Proto jsme se rozhodli ho v nadživotní velikosti postavit ve třech českých a dvou slovenských městech na vánočních trzích. Prostřednictvím animovaných spotů oživíme postavičky z adventního kalendáře, které postupně představí vánoční písničky. Ty pro Milku nazpívali Kamil Střihavka a Mária Čírová,“ popisuje Dominika Bardiovská, brand manažerka značky Milka. 

milka-vanocni-kampan

Adventní kalendáře v nadživotní velikosti se nacházejí na vánočních trzích a a u obchodních center v Liberci, Plzni, Ostravě, Banské Bystrici a Trnavě. Za doprovodu vánočních písniček si u nich mohou návštěvníci nazdobit stromeček, napsat dopis Ježíškovi nebo si nechat udělat vánoční fotku do rodinného alba.

Vánoční písničky jsou doplněny šesti krátkými animovanými spoty, které se se svým příběhem dotýkají vybraných předvánočních zvyklostí. Spoty jsou určené pro sociální sítě a poběží i na vánočních trzích. Lokalizaci textů pro Českou republiku zajistil textař Jan Fischer. „Vybrali jsme šest zvyků, které jsou pro nás před Vánoci typické. V každém videu se skrývá krátký příběh postaviček z obalu Milka Adventního kalendáře. Ten symbolizuje očekávání Vánoc od začátku prosince až do vytouženého Štědrého dne. Příběhy jsou okořeněny o zdánlivě neřešitelnou zápletku a její následné milé rozřešení. Kdo by třeba neznal starosti s nakupováním dárků. Prostřednictvím těchto spotů chceme ukázat, že předvánoční čas i samotné svátky jsou nejkouzelnější s našimi nejbližšími,“ dodává Dominika Bardiovská.

Pod kampaní je podepsána agentura Wieden+Kennedy Amsterdam. Lokální komunikaci bude řídit agentura PR.Konektor, digitální komunikace spadá pod taktovku specialistů z Peppermint. Mediální plánování a nákup médií zajišťuje agentura Carat. 

-stk-