Praha vypíše nový tendr na kreativu v lednu

úterý, 01. listopadu 2016, 10:15 Aktuality, Marketing MediaGuru

Pražská informační služba (PIS) vypíše nové výběrové řízení na aktualizaci komunikační strategie, destinačního loga i vizuálního stylu Prahy začátkem ledna. Vybírat se bude zastřešující komunikace, která se propíše na internet, sociální sítě, zahraniční veletrhy, do outdooru i tiskových materiálů. Kolem 10. ledna by měl být tendr oficiálně vypsán, a pokud vše bude probíhat dobře, v polovině února by měla být nová agentura vybrána. Uvedla to na listopadovém setkání s kreativními agenturami a grafickými studii ředitelka PIS Nora Dolanská. 

Spolupráce je plánována na tři roky, předpokládaná výše zakázky dosahuje 5 milionů korun. Přihlášeným agenturám nabídne PIS skicovné, dohromady ve výši 50 tisíc korun. Výběrové řízení bude dvoukolové, přihlášené práce bude hodnotit porota složená ze zástupců PIS, pražského magistrátu a odborníků z oblasti marketingu a designu.

Na komunikační strategii a vizuální styl vypsala PIS výběrové řízení již letos, v říjnu jej však zrušila z důvodu nedostačující kvality doručených nabídek.

V současné době využívá Praha vizuální styl, jenž je postaven na emocích, pocitech a zážitcích návštěvníků Prahy a doplňuje ho propagační slogan: „Ryzí emoce / Pure emotion“. Variabilní koncept propagace prezentuje město pomocí citoslovcí (Oooh, Wow, Mmm, Yeah, atd.).

„Od citoslovcí bychom se chtěli posunout dál, nechceme prvoplánovou komunikaci. Chceme najít něco, co Prahu pojmenuje, co se nám při vzpomínce na ni vybaví, ale co přesně by to mělo být, nevím,“ přiznala Nora Dolanská, ředitelka PIS, s tím, že nová komunikace by měla být univerzální, udržitelná po dobu tří let a adaptabilní na zahraniční trhy. Cílem je přesvědčit zahraniční turisty, aby do Prahy jezdili opakovaně. Oslovit chce především turisty ve věku 40 až 59 let.

-stk-