ČRo Dvojka chystá od ledna nový program

úterý, 13. prosince 2016, 12:21 Aktuality, Rádio MediaGuru

Kromě stálých pilířů jako jsou četby, hry, pohádky, Meteor, Tobogan, Toulky českou minulostí, Láska za lásku, Výlety, Noční Mikrofórum a další plánuje druhý okruh Českého rozhlasu Dvojka v roce 2017 také nové pořady a cykly. Stanice od ledna nabídne nové pořady především ve večerním a víkendovém vysílání.

Ve vysílání zůstávají stálice, jakými jsou například cyklus O původu příjmení nebo Poklady Národního divadla či každodenní rozhovor před polednem, Host do domu. Oporou vysílání Dvojky od pondělí do pátku zůstává dopolední poradna, která vychází z osobních příběhů posluchačů.

„Vedle svého ranního, dopoledního a odpoledního vysílání ve všední dny, které prošlo úpravami na podzim tohoto roku, nabídne Dvojka od ledna nové pořady především ve večerním a víkendovém vysílání, uvedl šéfredaktor Dvojky Martin Groman. Ten byl do funkce zvolen v letošním létě.

CRo_Dvojka

Ve víkendovém vysílání se nově objeví pořad Šance pro šanson, sobotní večery budou patřit pořadu Vypravěči. Ondřej Suchý připravuje pro Dvojku jedenáctidílný cyklus Jak jsem potkal cirkus věnovaný tradici českého i světového cirkusu. Vysílání stanice připomene československé legionáře a jejich historickou roli, která otevřela cestu ke vzniku samostatného státu. Folklor na Dvojce již nebude omezen na lidové písničky, ale s pořadem Povídá se, povídá nahlédne na fenomén folkloru v nejširším pojetí.

Nově již stanice vysílá pořad k 55. výročí skupiny Olympic Kdo tě líbá, ve kterém Petr Janda vzpomíná na pestrou historii skupiny. Jan Spálený připravuje nový pořad své oblíbené hudby nazvaný Je mi ctí. Podvečery na Dvojce nově nabídnou v roce 2017 cyklus Osudové ženy, které ovlivnily české dějiny a kulturu v 19. a 20. století.

Nedělní odpoledne rozšíří magazín 3x 60, a to v pohodě, který nabídne informace o dění v Českém rozhlase, poklady rozhlasového archivu, reportáže, publicistiku a také hudbu komentovanou osobnostmi. Ondřej Kepka posluchače po Novém roce pozve na dvacet setkání v pražské vile Karla Čapka. Během roku vysílání Dvojky připomene 75 let od operace Anthropoid či 25 let od rozdělení Československa a v mnoha pořadech pozveme posluchače Dvojky na Slovensko.

Z naznačených novinek a vylepšení programu Dvojky pro rok 2017 je patrné, že některé tituly naopak vysílání Dvojky opustí. Od nového roku se stanice po letech rozloučí se Šlágry od srdce s Václavem Hybšem, s Bijáčkem Jana Rosáka a Reginy Květoňové nebo s Felixírem Felixe Slováčka. Tradiční pořad Dvojky Kolotoč se vrátí ke svému původnímu formátu a po dvou letech se s posluchači rozloučí také pořad Martiny Kociánové Kupředu do minulosti. Kociánová se bude ve vysílání Dvojky nadále věnovat moderování Hosta do domu.

V úterním podvečeru tak budou posluchači moci od 18:30 hodin sledovat cyklus Jak to bylo doopravdy, který vysílá Dvojka ve spolupráci s Českým rozhlasem Plus a který se zabývá mýty a legendami českých či světových dějin. Vysílat se také budou Stopy, fakta, tajemství Stanislava Motla, tradiční Toulky českou minulostí, Historii českého zločinu, v lednu a únoru nově připomeneme Děti Charty 77 a na ně v pátečním podvečeru naváže již zmíněný cyklus Osudové ženy.

-mav-