ČT2 od ledna zařadí komediální pořad Nádraží

čtvrtek, 15. prosince 2016, 17:52 Aktuality, TV MediaGuru

Každou středu od 4. ledna 2017 ve 22.00 nabídne ČT2 po dobu šesti týdnů nabídne komediální skečový pořad Nádraží, ve kterém Ondřej Sokol, Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela a Martin Finger alternují v padesáti různých rolích z prostředí železnice a vlakového nádraží.

Skeče mají v každém dílu společné výchozí téma, které herci – karikatury postaviček z nádraží – skládají do jednotlivých scének. „Netradiční je také forma, která se ve stylu reality show soustředí převážně na výpovědi každého z aktérů přímo do kamery, a rovněž humor, často sarkastický, s nímž se protagonisté pouštějí i do sociálně-společenských témat. Ale především jde o pořad postavený na herectví a komice Ondřeje Sokola, Martina Fingera, Igora Chmely, Michala Suchánka a Richarda Genzera,“ říká dramaturg pořadu Martin Novosad.

„Prostředí nádraží jsme si vybrali záměrně, protože se zde potkává asi nejvíc typů lidí. Můžete tam potkat lidi bez domova, ale i byznysmeny, kteří někam cestují. Také jsou tam zástupci spousty profesí, které na nádraží pracují. Pro nás je to mikromodel českého světa,“ říká herec a režisér Ondřej Sokol, který je, spolu s Martinem Fingerem, také spoluautorem scénáře.

Nádraží vystupuje padesát postav, které hraje pouze pět herců. Celý šestidílný cyklus se natáčel v reáliích české železnice, nejvíce však v prostorách Hlavního nádraží v Praze, a to za téměř neomezeného provozu. Cyklus Nádraží vznikl v tvůrčí producentské skupině Kateřiny Ondřejkové.

Martin Finger a Ondřej Sokol v pořadu Nádraží, foto: Česká televize
Martin Finger a Ondřej Sokol v pořadu Nádraží, foto: Česká televize

-mav-