Tchibo od prosince zahájí distribuční centrum v Chebu

čtvrtek, 01. prosince 2016, 08:39 Aktuality, Marketing MediaGuru

Společnost Tchibo, jež na českém trhu operuje od roku 1991, expeduje každoročně na všech evropských trzích 13 milionů zásilek. I z tohoto důvodu se rozhodla postavit nové distribuční centrum, pro něž si v celoevropském měřítku vybrala český Cheb. Po Amazonu v Dobrovízi se bude jednat o druhou největší logistickou halu v České republice. Nyní Tchibo dokončilo první fázi výstavby a od začátku prosince by z něj již měla začít expedovat zásilky. 

Od roku 2015 nabízí Tchibo koncept cross channel, který umožňuje objednat zboží z domova a nechat si ho zdarma doručit do vybraného obchodu, nebo naopak pokud zákazník v obchodě nenalezne vybrané zboží, objedná si ho přímo na místě z e-shopu a dostane ho opět bez poplatku za dopravu tam, kam si přeje.

V současnosti Tchibo provozuje 39 kamenných prodejen, z toho dvě outletové v Praze a Brně. Kromě toho má zastoupení prostřednictvím shop-in-shopů ve vybraných řetězcích. Nabízí rovněž nákup prostřednictvím e-shopu. Letos společnost představila nový prodejní model – pop-up store – určený pro krátkodobý prodej zboží ze starších kolekcí za outletové ceny. Zaměřuje se na lokality, kde Tchibo zatím nemá stálé zastoupení v podobě kamenného obchodu, zatím byl v Teplicích, Frýdku-Místku a Plzni.

-stk-