Startuje Sport Speakers, nabídne sportovce eventům

úterý, 24. ledna 2017, 08:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Od 24. ledna startuje platforma Sport Speakers, propojující sportovce a firemní eventy či společenské akce. Sportovci na nich mohou vystoupit jako motivační řečníci, ale také jako účastníci teambuildingů či workshopů. Za platformou stojí Jakub Dlouhý, který se pohybuje ve sportovním marketingu již patnáct let, a Alexandr Kliment, někdejší šéf komunikace Českého olympijského výboru a fotbalové Slavie. Patronem projektu je kouč, manažer a motivační řečník Marian Jelínek.

„Způsob uplatnění sportovců se v byznysu mění. Doby, kdy firmy uzavíraly několikaleté kontrakty za mnoho milionů korun, jsou pryč. Dnes se sportovci spíše spolupracují v rámci jednotlivých kampaní či jednorázových akcí. Zároveň nás překvapilo, že firmy často nevědí, jak sportovce pro eventy kontaktovat. I proto jsme se pustili do tohoto projektu, kdy propojujeme eventy a sportovce. Inspirovali jsme se v zahraničí, kde to dobře funguje, zejména v anglofonních zemích,“ popisuje důvody pro spuštění platformy Jakub Dlouhý. 

„Cítíme silnou poptávku ze strany firmy a zároveň jsme přesvědčeni o velkém potenciálu sportovců,“ prozrazuje Alexandr Kliment a dodává: „Vesměs platí, že sportovci jsou mimořádné osobnosti. Za každým úspěchem je schovaný příběh, který se nedočtete v novinách. Mají zvláštní kouzlo, působí civilně, ale jsou výjimeční a mají svou jedinečnou esenci, která je inspirativní a motivační i mimo sport.“

Náhled webu platformy Sport Speakers
Náhled webu platformy Sport Speakers

Sport Speakers zatím nabízí propojení s 15 osobnosti, kteří se prosadili ve světě sportu. „Snažili jsme se vytvořit výjimečné uskupení lidí, kteří se vzájemně doplňují a mohou inspirovat firmy a jejich zaměstnance v různých oblastech“ vysvětluje Jakub Dlouhý. V současnosti je možné ke spolupráci kontaktovat nejen sportovce, například Zuzanu Hejnovou, Davida Kosteleckého, Petra Koukala, Jiřího Ježka, Romana Kreuzigera, Davida Svobodu, ale také trenéry jako Jozefa Chovance, Miloše Škorpila či již zmíněného Mariana Jelínka. Řady „svých“ sportovních osobností plánuje platforma v budoucnu rozšiřovat.

-stk-