CS film dává české megafilmy a filmové legendy

pátek, 17. února 2017, 10:55 Aktuality, TV MediaGuru

CS film, televize českých a slovenských filmů, připravil na jaro 2017 dvě tematické filmové série, a sice Český megafilm a Filmové legendy.

Český megafilm nabídne během tří měsíců, počínaje 9. březnem, každý čtvrtek od 20:00 hod., celkem dvanáct filmů. Nejdříve mají být nasazeny osvědčené filmy z přelomu tisíciletí a devadesátých let. V rámci série Český megafilm odehraje CS film následující snímky: Slunce, seno, erotika, Duše jako kaviár, Černí baroni, Tankový prapor, Vážení přátelé, ano, Faunovo velmi pozdní odpoledne, Sokolovo, Nebeští jezdci, Dovolená s Andělem, Anděl na horách, Akce B a Pyšná princezna.

Filmové legendy pak od 5. března obsadí každý nedělní večer, vždy ve 20.00 hod., a to až do 25. června. Televize nabídne celkem sedmnáct filmů, které se v minulosti proslavily především díky hercům v hlavních rolích.

Z filmu Dobří holubi se vracejí
Z filmu Dobří holubi se vracejí

Série Filmové legendy zahrnuje tyto filmy: Svatby pana Voka, Pan Vok odchází, Konec starých časů, Nejistá sezóna, Kladivo na čarodějnice, Jak napálit advokáta, Já už budu hodný, dědečku!, Čarodějův učeň, Dým bramborové natě, Causa králík, Tichá bolest, Jára Cimrman ležící, spící, Dobří holubi se vracejí, Ostře sledované vlaky, Hop – a je tu lidoop, Smích se lepí na paty, Petrolejové lampy.

Během jara CS film dále nabídne Den s Natašou Gollovou, Den s Jiřinou Štěpničkovou a Den s Josefem Kemrem, den na téma „Když komedie byla králem“, den na téma „Česká krimi“, dále premiéry z archivů i novější české filmy.

-mav-