Kánský je ředitelem ČRo HK a ČRo Pardubice

středa, 22. února 2017, 15:39 Aktuality, Lidé MediaGuru

Pozici ředitele regionálního studia ČRo Hradec Králové a ČRo Pardubice bude od 1. března 2017 zastávat Jiří Kánský. Jeho jmenování do funkce schválila na svém veřejném zasedání Rada Českého rozhlasu na návrh generálního ředitele ČRo Reného Zavorala.

„Jiří Kánský má za sebou řadu zkušeností s řízením rozhlasové stanice i tvorbou programu. Věřím, že je na nové pozici zúročí a přispěje k dalšímu rozvoji jak hradeckého, tak pardubického regionálního studia,“ uvedl generální ředitel ČRo René Zavoral.

Jiří Kánský, foto: Český rozhlas
Jiří Kánský, foto: Český rozhlas

Jiří Kánský v minulosti působil v privátním Rádiu Metuje jako moderátor a později ředitel programu. Pracoval také jako editor ČRo Regina. Od roku 2003 do roku 2013 zastával funkci ředitele regionální stanice ČRo Hradec Králové, později pracoval na pozici analytika programu.

Post ředitele regionálních studií ČRo Hradec Králové a ČRo Pardubice zastával do závěru loňského roku Pavel Kudrna, který rezignoval z rodinných důvodů. Obě východočeské stanice pak dočasně vedl ředitel Regionálního vysílání ČRo Jan Menger.

-mav-