Rousek je v HN, povýšili Poljakov a Mikulka

pátek, 24. února 2017, 14:15 Aktuality, Lidé MediaGuru

Hlavním ekonomickým analytikem Hospodářských novin se od 1. března stane Leoš Rousek. Někdejší šéf kanceláře Dow Jones Newswires v Moskvě a Praze a korespondent listu The Wall Street Journal pro země střední a východní Evropy je další významnou osobností, která přichází do newsroomu mediálního domu Economia.

„Hospodářské noviny získají v Leoši Rouskovi velmi erudovaného autora i zkušeného manažera. Jeho úkolem bude nejen nabízet čtenářům a divákům podrobné analýzy, komentáře či rozhovory, Leoš se bude podílet také na rozvoji webové verze Hospodářských novin, především služeb zaměřených na investiční zpravodajství,“ uvedl člen představenstva a ředitel redakcí Vladimír Piskáček.

Leoš Rousek vystudoval Karlovu univerzitu, MA z mezinárodních vztahů získal na Columbia University. Poté působil v New Yorku ve vysílání Hlasu Ameriky a následně na nejrůznějších pozicích v rámci Dow Jones Newswires v Evropě. V uplynulém roce připravil pro Echo Media projekt Business Monitor24.

Leoš Rousek
Leoš Rousek

Hospodářské noviny rovněž od března obsazují pozici zástupce šéfredaktora. Zástupcem Martina Jašminského se stane dosavadní vedoucí byznysového týmu Nikita Poljakov. Jeho úkolem bude rozvíjet B2B obsah v rámci Hospodářských novin i speciální tištěné a digitální obsahové projekty.

Nikita Poljakov
Nikita Poljakov

Novým vedoucím byznysového týmu mediálního domu Economia, který dodává obsah primárně pro tištěné i webové Hospodářské noviny a zpravodajský server Aktuálně.cz, se stane Milan Mikulka. „Pro Nikitu i Milana jde o další posun v jejich kariéře v rámci Hospodářských novin. Věřím, že jejich přístup a nasazení ocení i čtenáři, pro které společně připravujeme řadu novinek,“ uvedl šéfredaktor Hospodářských novin Martin Jašminský.

Milan Mikulka
Milan Mikulka

Nikita Poljakov pracuje v Hospodářských novinách více než šest let. Je absolventem Karlovy univerzity, University College London a London School of Economics and Political Science. Je stipendistou nadace Zdeňka Bakaly, po návratu z Londýna byl zvolen prezidentem Bakala Scholars. Milan Mikulka je s Hospodářskými novinami spojen téměř deset let. Ve své reportérské práci se věnoval zejména finančním skupinám, daňové problematice, fúzím a akvizicím, insolvencím a sportovnímu byznysu. V posledním roce působil jako zástupce vedoucího byznysového týmu.

-mav-