Čínská HNA údajně jedná o koupi amerického Forbesu

úterý, 28. března 2017, 08:45 Aktuality, Tisk MediaGuru

Čínský konglomerát HNA Group jedná o koupi kontrolního podílu v majiteli vydavatele známého amerického ekonomického časopisu Forbes. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Hodnota transakce by podle nich činila minimálně 400 milionů dolarů (zhruba deset miliard Kč).

Skupina investorů Integrated Whale Media Investments (IWM) sídlící v Hongkongu, která vlastní 95 procent vydavatelské společnosti Forbes Media, podle jednoho ze zdrojů jedná ještě s dalším čínským mediálním podnikem a aktivně hledá další potenciální zájemce, kteří by v ní koupili většinový podíl.

Forbes

Společnosti IWM a Forbes Media tyto informace odmítly komentovat. Firma HNA na žádost agentury Reuters o vyjádření nereagovala. Konglomerát HNA, jehož aktiva přesahují 100 miliard dolarů, v poslední době rozšiřuje své aktivity z letecké přepravy a logistiky do finančního sektoru, médií a kultury.

Časopis Forbes před sto lety založila rodina Forbesů. Ta však před třemi lety prodala kontrolní podíl ve vydavatelství Forbes Media skupině IWM. Hodnota této transakce nebyla zveřejněna, podle zdroje agentury Reuters nicméně činila 475 milionů dolarů.

Časopis Forbes je známý mimo jiné díky svému každoročnímu žebříčku nejbohatších lidí světa.

-čtk-