Makro v kampani mapuje změny v gastronomii

sobota, 25. března 2017, 08:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Velkoobchod Makro startuje novou marketingovou kampaň k 20 letům působení na českém trhu. Jejím prostřednictvím chce ukázat, jak se změnilo prostředí gastronomie a podnikání. Hlavní roli budou hrát příběhy zákazníků, dodavatelů, prodejen i zaměstnanců.

„Dvacet let je dlouhá doba, za kterou se mnoho věcí změnilo. Rozšířili jsme sortiment i síť prodejen, rozběhli vlastní přímou distribuci zboží k zákazníkům s objednáváním online, vybudovali Makro Akademii a otevřeli se místním dodavatelům z regionu. Naše hlavní cíle ale zůstaly po celou dobu stejné. Snažíme se být spolehlivým partnerem pro všechny naše zákazníky, pomáhat jim v jejich podnikání a neustále je inspirovat,“ vysvětluje Guillaume Chêne, výkonný ředitel společnosti.

Kampaň poběží od března do září, a to v rádiu, na internetu i v místě prodeje. Připraveny jsou rádiové spoty u skupiny Radiohouse, firemní letáky, e-mailingy, web, ale také prezentace v in-store a eventy pro zákazníky přímo na prodejnách. Součástí je i řada aktivit pro vlastní zaměstnance. V září na aktuální komunikaci plynule naváže kampaň pro Den soukromého podnikání.

makro

makro1

Nosným tématem kampaně je inspirace, kterou dodává Makro svým zákazníkům. Toto téma reflektuje i firemní obchodní strategii, kterou společnost přijala v loňském roce. Postupně přetvoří některé prodejny v tzv. Království jídla, kde se zákazníci mohou zúčastnit inspirativních workshopů a poradit se o nákupu se specialisty z jednotlivých Food&Beverage oblastí. Jinde budou prodejny fungovat i jako komunitní centra pro podnikatele v regionu.

Kreativu a koncept kampaně připravila kreativní agentura Kaspen/Jung von Matt. Média nakupuje OMD. Komunikaci na sociálních sítích a PR zajišťuje Inspiro Solutions. 

-stk-