Marketing Henkel Beauty Care vede Mackovičová

neděle, 12. března 2017, 09:04 Aktuality, Marketing, Lidé MediaGuru

Marketingový tým výrobce tělové a vlasové kosmetiky Henkel Beauty Care pro Českou republiku a Slovensko vede nově Jana Mackovičová. Vystřídala Radku Šimánkovou, která odešla na mateřskou dovolenou.

Jana Mackovičová
Jana Mackovičová

Jana Mackovičová se o značky, jako je Schwarzkopf, Palette nebo Fa, stará již 17 let, během kterých působila na různých pozicích v rámci marketingu, včetně dvouletého angažmá v centrále společnosti pro střední a východní Evropu ve Vídni, kde řídila aktivity pro značky barev na vlasy v 12 zemích. Další dva roky působila v Rumunsku, kde měla jako marketingový manažer na starosti stabilizaci týmu a posílení pozice kosmetických značek na trhu. Poslední dva roky strávila v obchodním oddělení jako key account manažerka zodpovědná za dva klíčové klienty společnosti. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, fakultu mezinárodních vztahů.

Po změně v v čele společnosti Henkel ČR, kdy dosavadní generální ředitelku Jaroslavu Haid-Járkovou vystřídal Aleš Malenka, má nového ředitele také divize Pracích a čisticích prostředků -  Romana Kýra. 

Roman Kýr
Roman Kýr

Roman Kýr se do České republiky vrací ze Srbska, kde tři roky působil jako ředitel stejné divize společnosti Henkel. Ve firmě pracuje od roku 2001, kdy nastupoval do obchodního oddělení, poté se v rámci programu job rotation přesunul na pozici manažera marketingu. Před nástupem do firmy Henkel pracoval například pro Bestfoods nebo Ferrero.

-stk-