Škoda cílí na cyklisty, spouští „chmatácké“ video

pátek, 10. března 2017, 12:45 Aktuality, Reklama MediaGuru

Škoda odstartovala kampaň ,Lock Challenge 2017’, která má ukázat možnosti zabezpečí jízdních kol. V rámci kampaně vyslala herce v roli zloděje kol do ulic Barcelony, aby překonával bezpečnostní zámky v limitu dvou minut. Jejich „úspěchy“ zlodějů a reakce okolí jsou zachyceny ve videu. Jádrem kampaně je internetový cyklistický magazín We Love Cycling, jenž cílí na aktivní cyklisty. Kromě zmíněného videa jsou na něm i další spoty, příběhy a užitečné tipy, je možné na něm se i zapojit do diskuse na odborná témata.

„Škoda vždy stála na straně cyklistů. Nakonec i historie automobilky začala před více než 120 lety výrobou jízdních kol,“ říká Stefan Büscher, vedoucí marketingu a produktu značky společnosti. „Jízdní kola jsou skvělým dopravním prostředkem do města. Bohužel se ale také drahá kola často kradou. Prostřednictvím ,Lock Challenge 2017’ se chceme soustředit na téma zabezpečení jízdních kol a poskytnout cyklistům tipy, jak si v budoucnu své kolo ještě lépe zabezpečit. Současně chceme ještě více lidí nadchnout pro jízdu na kole,“ dodává.

S novým videem ke kampani "Lock Challenge 2017" navazuje Škoda na kampaň "European Bike Stealing Championship", jež loni bodovala Grand Prix na tuzemských ADC Creative Awards. V mezinárodním kontextu získala Škoda i cenu „Wooden Pencil“ v renomované soutěži British D&AD Awards‘ a na Digiday v New Yorku byla oceněna jako ,Best Use of Video Content‘.

-stk-