ČT koupila pokračování Stínů nad jezerem, prodala Labyrint

pátek, 07. dubna 2017, 11:45 TV MediaGuru

Česká televize dohodla v Cannes prodej některých svých pořadů a nákup pořadů nových.

Producenti z Německa a z Holandska uzavřeli s Českou televizí na veletrhu v Cannes opční smlouvu na remake seriálu Labyrint. V Česku nedávno uvedenou druhou sérii detektivního Labyrintu pak odvysílá japonská NHK. „Kromě Labyrintu, na který jsme již smlouvu uzavřeli, jednáme i o Raplovi a o minisérii Spravedlnost, kterou by si rádi natočili Francouzi,“ uvedl obchodní ředitel České televize Hynek Chudárek.

Vysílací práva na první tři řady Herbáře chce francouzský distributor Kiefilm, maďarská MTVA nabídne ve svém vysílání Pohádky z mechu a kapradí a příběhy O loupežníku Rumcajsovi a mexická videplatforma odvysílá hudební Vivaldianno. Čínský distributor uzavřel kontrakt na vysílání koprodukčního filmu Želary.

Česká televize se pak vrací z televizního veletrhu v Cannes s několika novými tituly. Je mezi nimi i šestidílné volné pokračování série Stíny nad jezerem či komediální seriál Červený trpaslík. Novinkou je také historická fikce možného života v Británii, pokud by prohrála válku s Německem. Třídílná britská minisérie z produkce BBC nazvaná SS – GB se odehrává na pozadí vyšetřování vraždy Scotland Yardem.

Tvůrci seriálu Most připravili další policejní sérii, tentokrát z důlního městečka na severu Švédska, která se objeví na obrazovkách ČT. S první vraždou se pro nesourodou dvojici vyšetřovatelů odkrývá špička ledovce příběhu, po kterém pátrají v osmidílné sérii Půlnoční slunce. Klasickou britskou detektivní školu má ve vysílání ČT reprezentovat série celovečerních detektivek Inspektor Banks, dokumentární produkci britské BBC pak desítky titulů s přírodní i historickou tematikou.

Česká televize nakoupila také vysílací práva k Zlatým Glóbem oceněnému Vlku z Wall Street i trojoscarovému filmu Dvanáct let v řetězech. Doplní je třeba film Trumbo režiséra Jay Roache o peripetiích scenáristy obviněného z levicového smýšlení v Americe padesátých let nebo příběh o vizionáři a podnikateli Stevu Jobsovi.

Od BBC pak ČT kupuje licenci na populární formát The Great Bake Off, pořad zaměřený na soutěž amatérských pekařů.

Pro ČT art jsou určeny koncerty osobností populární hudby: Lennyho Kravitze, Paula Mc Cartneyho: Kisses on the Bottom, Rolling Stones: Havana Moon, George Michaela: Freedom nebo Davida Bowieho: The Last Five Years.

-mav-