Plzeňský Prazdroj pokračuje v aktivitách k 175. výročí

pondělí, 10. dubna 2017, 15:43 Aktuality, Reklama MediaGuru

Plzeňský Prazdroj zahájil ve Slévárně Pražského hradu oficiální oslavy 175 let od založení první várky piva Pilsner Urquell. Slavnosti potrvají až do listopadu, kdy první várku Pilsner Urquell v roce 1842 poprvé ochutnali plzeňští měšťané.

"Historie Pilsner Urquell je příběhem, který nemá srovnání, a to nejen mezi pivy, ale ve světě nápojů a gastronomie obecně," řekl marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje Grant McKenzie.

Grant McKenzie
Grant McKenzie

Kampaň k oslavám začala již v březnu spotem, který běží na různých televizních i online kanálech.

"V průběhu dubna se v hypermarketech a obchodech objeví nové sběratelské řady obalů, které budou k výročí 175 let odkazovat. V květnu se samozřejmě budeme věnovat hokejovému mistrovství světa a po jeho skončení proběhne druhá vlna kampaně. Tentokrát kromě digitálu a televize využijeme i outdoorové plochy," říká senior brand manažer značky Pilsner Urquell Stanislav Pekárek.

Na podzim pak oslavy 175 let vyvrcholí třetí vlnou. Kromě klasického 360 media mixu bude její součástí i Pilsner Fest, který letos proběhne 7. října. „Poté odstartuje aktivace přímo v on-trade kanálu uvedením nefiltrovaného piva Pilsner Urquell," dodává Pekárek.

On-trade prodej nefiltrovaného plzeňského v restauracích doprovodí podle Pekárka roadshow s formankou Plzeňského Prazdroje Janou Šusovou, která objede několik tradičních plzeňských hospod v klasickém formanském voze se spřežením. Pivovar podle Pekárka chystá k významnému výročí Pilsner Urquell i další akce, které Plzeňský Prazdroj představí během léta a podzimu.

-mav-