Tonak rozšiřuje prodejní síť, míří i na Slovensko

středa, 31. května 2017, 14:07 Aktuality, Marketing MediaGuru

Česká značka klobouků Tonak nadále pokračuje v rozvoji své retailové značky. Vedle svého flagship store v Praze provozuje prodejny také v Novém Jičíně a Českých Budějovicích, ke kterým brzy přibude nová pobočka v Ostravě. „Na českém trhu bychom ještě chtěli prodejny v dvou dalších krajských městech. Díváme se ale i po zahraničí, kde je tradičně vysoká afinita ke kloboukům,“ prozradil na setkání značky její spolumajitel Michael Tělecký. V příštím roce by tak značka měla se svou značkovou prodejnou vstoupit na Slovensko, do budoucna se uvažuje i o Rakousku či Německu.

tonak

Tonak prodává přes 90 % své produkce v zahraničí, nejvíce v Rusku, Německu, Itálii, Velké Británii, USA a Jižní Americe. Většinu z toho v rámci B2B prodeje polotovarů. Důležitou a stabilní část tvoří také religiózní pokrývky hlavy a zakázky pro armádu a policie. „Samotná značka však byla dlouhodobě zanedbávána, což se nyní našimi investicemi snažíme změnit,“ vysvětlil Michael Tělecký.

Firma proto kladě důraz pro budování své značky na design, kvalitu a tradici. Každý rok připravuje pravidelné kolekce, které doplňujeme kolekcemi limitovanými. Pro posílení vlastního designu omladila svůj interní designérský tým, zároveň na limitovaných kolekcích spolupracuje s vybranými designéry, například s Kateřinou Geislerovou, Klárou Nademlýnskou, Petrou Ptáčkovou či Ladou Vyvialovou. Rovněž navázala spolupráci se školami.

Marketingově se soustředí na ženy a muže napříč věkovým spektrem. Mladé oslovuje v digitálním prostředí, kde do komunikace zapojuje velké množství influencerů, mimo jiné Simona Krainová, The CzechChicks, Ejvi Freedom, Christina Lichi, dblog by Dominika, BrixHauz nebo Bloges Robes. Na starší od letošního roku cílí přes tisková média, v nichž představuje i produktovou novinku v podobě klobouku panamák.

Firma Tonak zaměstnává 600 lidí. Tržby za loňský rok činily 450 mil. korun.

-stk-