Amazon spustil své tržiště v češtině

středa, 28. června 2017, 15:52 Aktuality, Marketing MediaGuru

Internetový prodejce Amazon spustil své tržiště v češtině. Umožní tak českým malým a středním podnikům nabízet produkty jeho prostřednictvím na svých pěti evropských stránkách, a dostat se tak k milionům nových zákazníků. Zároveň firmám poskytne podporu při oslovování zákazníků v zahraničí i možnost nechat zabalení i doručení na něm.

„Při prodeji v jiných zemích české firmy často bojují s bariérami. V Evropě jsou jimi zejména vysoké dopravní náklady a potřeba lokálního zastoupení v cílové zemi. Vítáme, že Amazon pomáhá českým firmám překonávat tyto bariéry a významně růst,“ říká Karel Havlíček, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Amazon

Prostřednictvím jednoho účtu mohou na Amazon Marketplace malí a střední podnikatelé i živnostníci z České republiky oslovit nové zákazníky napříč Evropou. Jakmile prodejce přidá nový produkt, může jej zahrnout do nabídky všech evropských online obchodů Amazonu. „Umožňujeme malým a středním českým firmám prodávat zboží milionům zákazníků v Evropské unii i po celém světě. Při využití služby Fulfillment by Amazon mohou jednoduše dodat své zboží do některého z našich 31 evropských distribučních center, my se postaráme o zbytek. Zajistíme nejen rychlé doručení zboží zákazníkům kdekoliv v Evropě i jinde ve světě, ale i správu služeb zákazníkům,“ říká Francois Saugier, viceprezident pro služby prodejcům.

K oslovování mohou firmy navíc využít nástroje Amazonu jako marketingový obsah pro místní prodejce, intuitivní prodejní účet, uživatelská podpora v pěti jazycích a jednoduchý platební proces. Marketplace vytváří přibližně 40 % celkových tržeb Amazonu, které činí 136 miliard dolarů ročně. V České republice nyní využívá služeb Amazon Marketplace, Amazon Web Services a Kindle Direct Publishing  více než 3 200 firem a kreativních profesionálů.

-stk-