Pizza Hut se vrací do ČR, začne v Palladiu

úterý, 13. června 2017, 07:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Společnost AmRest plánuje do České republiky navrátit restaurační řetězec Pizza Hut, který v roce 2004 z trhu odešel. Jak informoval týdeník Marketing & Media, první pobočku nového restauračního konceptu značky Pizza Hut otevře na konci léta v pražském nákupním centru Palladium.

pizzahut„Jedná se o koncept rychlého občerstvení, se kterým se bude možné setkat nejen ve food-courts velkých nákupních a zábavních center, ale i na ulicích. Očekáváme pestrou skladbu našich zákazníků, především rodiny, přátele, studenty, ale i pracovně velmi vytížené jedince, kteří nemají čas chodit denně do restaurací klasického typu,“ popsala na dotaz MediaGuru.cz Magdaléna Dobruská z PR agentury bokem, která se stará o další značku z portfolia společnosti AmRest – kavárenský řetězec Starbucks.

Původem polská firma AmRest podepsala s franšízovou sítí Pizza Hut, dceřinou společností Yum! Brands, dohodu již v loňském roce. V rámci dohody bude AmRest rozvíjet síť restaurací v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Bulharsku, Chorvatsku, Slovinsku a Srbsku. Jako master-franšízant disponuje právy na značku Pizza Hut na 10 let, během nichž bude zájemcům poskytovat franšízové licence. Provozovat bude rovněž Pizza Hut Express a Pizza Hut Delivery.

Podle loňského tiskového prohlášení se AmRest v dohodě zavázala k minimálnímu počtu otevřených restaurací a k výraznému navýšení přítomnosti značky na zmíněných trzích. V průběhu pěti let chce v regionu otevřít na 300 nových restaurací.

AmRest Holdings je provozovatelem restaurací s rychlým občerstvením, působící ve střední a východní Evropě. Kromě značek Pizza Hut a již zmíněného Starbucks drží rovněž KFC a Burger King.

-stk-