Vydavatel časopisu Time propustí 300 zaměstnanců

středa, 14. června 2017, 13:12 Aktuality, Tisk MediaGuru

Společnost Time Inc., vydavatel stejnojmenného časopisu, propustí 300 zaměstnanců, což odpovídá zhruba čtyřem procentům celkové pracovní síly. Společnost se snaží přizpůsobit přesunu čtenářů na internet, napsala agentura AP.

Time v dubnu uvedl, že již nezvažuje svůj prodej, ale bude se držet svého původního plánu, který zahrnuje růst digitálních příjmů. Kromě časopisu Time společnost vydává také časopisy People, Sports Illustrated a Fortune.

time

 

Generální ředitel Rich Battista v prohlášení zaměstnancům poznamenal, že hlavní růstové oblasti nyní zahrnují videozpravodajství a "přirozenou" reklamu, tedy takovou, která vypadá jako redakční obsah. Dodal, že v oblasti tisku jsou již pozitivní signály stabilizace.

Zhruba polovina z propuštěných zaměstnanců by měli být zaměstnanci v USA. Nejvíce se snižování počtu pracovních míst dotkne tištěných časopisů a prodeje. Na konci loňského roku měla firma po celém světě 7450 zaměstnanců.

Stejně jako ostatní vydavatelé časopisů také Time se snaží o svoji přeměnu, protože zájem o tiskovou reklamu upadá a hlavní podíl příjmů z digitální reklamy získávají firmy Facebook a Google, upozornila agentura Bloomberg.

Oznámené propouštění je největší od února 2014, kdy firma propustila téměř 500 zaměstnanců, tedy asi šest procent pracovní síly. Time byl tehdy divizí firmy Time Warner, v červnu stejného roku se pak oddělil do samostatné firmy s akciemi na burze.

-čtk-