Z piv do reklamy nejvíce letos investuje Radegast

středa, 28. června 2017, 07:44 Aktuality, Reklama, Výzkum MediaGuru

Z pivních značek inzerujících na českém trhu umístilo v období od ledna do května letošního roku reklamu v nejvyšších ceníkových cenách pivo Radegast. Celkem investovalo 62,4 milionů korun. Ve srovnání se stejným obdobím v roce 2016 je tato hodnota vyšší o 79 %. Vyplývá to z monitoringu reklamy společnosti Nielsen Admosphere.

Největším „skokanem“ prvních pěti měsíců tohoto roku je však Gambrinus: jednak měl v daném období druhou nejvyšší hodnotu reklamy (60,2 milionů korun), jednak toto číslo představuje téměř pětinásobek jeho loňských hodnot. Reklamu v hodnotě 55,9 milionů korun umístil od začátku roku Pilsner Urquell, což je o 37 % více než loni ve stejné době.

investice_pivo

Podle výzkumu Nielsen Admosphere, který proběhl na vzorku 500 respondentů z internetové populace starší 18 let, pije pivo až 45 % lidí alespoň jednou týdně nebo častěji.

jakcastopijetepivo

Nejoblíbenější značky jsou Pilsner Urquell (15 %), Velkopopovický Kozel (13 %) a Gambrinus (11 %). Žebříček nejčastěji konzumovaných značek je pak velmi podobný: nejvíce si lidé dávají Velkopopovický Kozel (15 %), Pilsner Urquell (14 %) a Gambrinus (12 %).

-stk-