Zelení zahájili kampaň, rozšiřují cílovku

pátek, 16. června 2017, 11:11 Aktuality, Reklama MediaGuru

Zelení zahájili kampaň před volbami do Poslanecké sněmovny. Staví ji na třech pilířích: moderní stát, příroda a jistota a bezpečí. Oslovit s ní chce i jiné lidi než tradiční voliče, mezi které se řadí ekologičtí nadšenci a ochránci přírody. Získat chtějí 6 až 8 % voličů.

zeleni_logo

V rámci pilíře Moderní stát se chtějí Zelení zaměřit na podporu vzdělávání a vznik i rozvoj podniků, které přinášejí inovativní produkty a služby. Prioritou v oblasti infrastruktury je výstavba moderní sítě vysokorychlostních a příměstských železnic, v oblasti energetiky obnova podpory pro větrné elektrárny. „Těmito tématy cílíme na mladé voliče, kteří startují v životě a chtějí mít pěknou zemi. Počítáme s tím, že s tím dokážeme oslovit i středopravicové voliče,“ vysvětluje volební manažer strany David Seibert.

Tradiční téma Příroda Zelení letos redefinovali a rozšířili dosavadní koncept ochrany přírody i na její dopady na každodenní život, jako jsou zdravé potraviny či čistý vzduch. V tomto směru chtějí zahájit sociálně citlivé ekologické daňové reformy, které zdaní subjekty, které přírodu znečišťují.

Třetí pilíř nazvaný Jistota a bezpečí se soustředí na výstavbu veřejného nájemního bydlení, zavedení důstojné minimální mzdy, minimálního starobního důchodu a zastavení současné praxe exekucí. „Domníváme se, že tato témata osloví například i dosavadní voliče ČSSD,“ dodává Seibert.

Kampaň, na níž mají Zelení 12 milionů korun, bude k vidění v outdooru, tisku a na internetu. Ve venkovním prostoru však nebude využívat billboardy, ale spíše plochy v MHD a na nádražích. V tisku využije inzerce v titulech, jako je Respekt nebo Epocha. V digitálním prostředí chce komunikovat na sociálních sítích. „Nechceme jednoduchá hesla, místo toho budeme vysvětlovat budoucí obraz společnosti. Zelená společnost už není žádná chiméra, její převedení do praxe můžeme sledovat v sousedním Německu nebo v Kalifornii,“ popisuje Seibert.

-stk-