Horáček si pro prezidentskou kampaň vybral Ewing PR

sobota, 01. července 2017, 06:00 Aktuality, PR MediaGuru

Uchazeč o úřad prezidenta Michal Horáček bude ve volební kampani spolupracovat se společností Ewing Public Relations. Firma bude mít na starosti celorepublikovou komunikaci kampaně. ČTK to oznámil Jiří Táborský z Horáčkova volebního týmu. Textař a podnikatel Horáček při zahájení kandidatury prohlásil, že s agenturami pro vnější vztahy spolupracovat nebude, nyní to označil za předčasné rozhodnutí.

"Takhle velká věc se bez pomoci profesionálů dělat nedá. Po několikaměsíční kampani jsem se dostal do bodu, kdy potřebuju vedle sebe mít profesionální komunikační tým zvyklý vést kampaně na celorepublikové úrovni," uvedl Horáček.

Ewing Public Relations má podle Táborského řadu zkušeností s tvorbou kampaní v soukromém i veřejném sektoru. Firma na webu mezi svými klienty uvádí Asociaci penzijních společností, dopravní společnost Arriva, firmy Benzina a Unipetrol, Skanska, AVE nebo Baxter. K zákazníkům Ewing PR patří také Lékařský odborový klub, organizátor veřejné dopravy Ropid nebo investiční skupina DRFG.

Z dalších prezidentských kandidátů Miloš Zeman opakovaně uvedl, že nebude vést osobní kampaň ani vyhlašovat svůj program pro další funkční období. Kritici prezidenta ale za kampaň považují jeho návštěvy v krajích nebo vystupování v médiích. Volební tým, který má Zemanovi shromáždit potřebných 50.000 podpisů pro druhou kandidaturu, vede jeho manželka Ivana.

Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš se v rámci prezidentské kampaně setkává s lidmi, sestavit pro ni chce expertní tým asi 20 poradců. Bývalému šéfovi mladoboleslavské automobilky Škoda Auto Vratislavu Kulhánkovi pomůže se sběrem 50.000 podpisů a finančně až do výše padesátimilionového limitu obnovená Občanská demokratická aliance, jejímž je kandidátem. O funkci prezidenta se ucházejí také lékař a aktivista Marek Hilšer nebo podnikatel Igor Sládek.

-čtk-