Netflix má víc předplatitelů, pomohl i Dům z karet

úterý, 18. července 2017, 07:25 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Americké internetové videopůjčovně a televizi Netflix přibylo ve druhém čtvrtletí 5,2 milionu předplatitelů z celého světa. Celkově tak Netflix registruje téměř 104 milionů předplatitelů. Vzrostly i příjmy a zisk, diváky přitáhlo mimo jiné uvedení nové originální show 13 Reasons Why (13 důvodů proč) a nová řada seriálu Dům z karet.

Akcie firmy, která čtvrtletní výsledky oznámila po pondělním uzavření burzy, zaznamenaly po závěrečném zazvonění zvonku devítiprocentní zisk, když jedna akcie stála 176,2 dolaru (4000 Kč). Netflixu se již v dubnu podařilo dosáhnout důležité hranice 100 milionů předplatitelů.

Příjmy se kalifornskému podniku ve čtvrtletí zvýšily o 32,3 procenta na 2,79 miliardy dolarů (63 miliard Kč). Čistý zisk meziročně vzrostl na 65,6 milionu dolarů z 40,8 miliardy USD.

house-of-cards

Netflix zahájil činnost v roce 2007. Od té doby expandoval do celého světa, nejprve do Kanady, poté do Latinské Ameriky, Evropy, Austrálie, na Nový Zéland a do Japonska. Služba je přístupná prakticky na jakémkoli zařízení, které má připojení k internetu, včetně osobních počítačů, tabletů, chytrých telefonů, chytrých televizí a herních konzol.

Firma vyrábí i vlastní pořady jako je právě Dům z karet. Letos chce za vlastní programy utratit šest miliard USD. Netflix má stále prostor na to, aby dohnala HBO, oblíbenou placenou televizi, která mu slouží jako model. HBO má po celém světě 134 milionu předplatitelů, včetně těch, kteří nepoužívají pouze internetové služby.

-čtk-, -mav-