VLM vytvořila loni zisk EBITDA přes 165 mil. Kč

pondělí, 31. července 2017, 10:40 Tisk MediaGuru

Druhý nejsilnější subjekt na českém tiskovém trhu oznámil výsledky za loňský rok.

Mediální společnost Vltava Labe Media (VLM), která patří investiční skupině Penta, oznámila, že za rok 2016 vytvořila zisk před zdaněním, úroky a odpisy EBITDA (očištěný o úpravy hodnoty majetku) ve výši 165,3 miliónů korun. Výsledky jsou poprvé prezentované pod hlavičkou VLM, zastřešující vydavatelství deníků a časopisů. Jde o konsolidovaný výsledek. Uvedla to v pondělí skupina VLM s tím, že výsledky za rok 2016 byly výrazně ovlivněny probíhající restrukturalizací skupiny po vstupu nového majoritního vlastníka.

Samotná společnost Vltava Labe Media dosáhla neupravené účetní EBITDA ve výši 107,1 miliónu korun (nekonsolidovaný výsledek). VLM zároveň uvedla, že oproti předchozím létům navýšila celkový reklamní příjem o 8,1 % u Deníků a o 4,7 % u časopisů. Za celý uplynulý rok vydavatelství prodalo 67,5 miliónu výtisků novin a časopisů.

„Významné změny v organizační a personální oblasti provedené v loňském roce se pozitivně promítly do velmi dobrého výsledku hospodaření skupiny v roce 2016. Věřím, že se nám podařilo nastartovat novou úspěšnou etapu našeho vydavatelství. Rádi bychom dále posilovali pozici Vltava Labe Media jako významného hráče na českém mediálním trhu a současně byli synonymem atraktivního zaměstnavatele pro naše současné i budoucí kolegyně a kolegy,“ uvedl Michal Klíma, předseda představenstva a generální ředitel Vltava Labe Media.

V roce 2016 došlo k fúzi vydavatelství Vltava Labe Press, Astrosat Media a Tablet Media do společnosti Vltava Labe Media. Následně se firma přestěhovala do nových prostor v pražských Jinonicích do komplexu Waltrovka. Vznikla rovněž digitální divize a VLM se stala stoprocentním vlastníkem mediazastupitelství AdActive. Všech 71 Deníků prošlo obsahovými i grafickými změnami. Pražský deník navíc začal být distribuován pomocí plastových pytlů v ulicích Prahy.

-mav-