Časopis Krásný venkov se změnil na Krásný rok

pátek, 25. srpna 2017, 10:50 Aktuality, Tisk MediaGuru

Vydavatelství Deco Media přejmenovalo svůj časopis Krásný venkov na Krásný rok. Změna vzešla z z testování a analýz časopisu, zdůvodnilo vydavatelství. „Primárně jsme se zaměřili na titul Krásný venkov, kdy jsme prováděli jak kvalitativní, tak kvantitativní výzkum zahrnující focus group, interaktivní workshopy, průzkum na sociálních sítích, mailing atd. s cílem dodat naší cílové skupině přesně to, co hledá. Výsledkem byla změna názvu časopisu na Krásný rok. Nezanedbatelná množina čtenářů totiž nevnímá slovo venkov tak pozitivně a odpočinkově, jak se zprvu zdálo. Společně se změnou názvu jsme se otevřeli většímu okruhu čtenářů, a tím i inzerentů. V časopise se objeví nové rubriky o zdraví, vše kolem dětí, zážitkové cestování včetně tipů na nové modely aut, osobní rozvoj, interaktivní rubriky na téma jídlo, kosmetika nebo sport. Dalším zajímavým testu bylo, že nás čte mnohem více mužů a mladých žen, než jsme čekali. Na jejich potřeby se teď budeme snažit také více zaměřit,“ nastínil výkonný ředitel vydavatelství Petr Altner.

„Čtenáře jsme na tuto změnu připravovali již od dubnového čísla, kdy časopis vycházel se dvěma obálkami, takže naše čtenáře jsme změnou rozhodně nezaskočili,“ dodává šéfredaktorka Pavlína Blahotová.

Časopis se tiskne v nákladu 20 tisíc kusů a celkové prodeje se podle vydavatelství pohybují v průměru nad úrovní 12 tisíc kusů.

krasny-rok

-mav-