Firma Rencar chystá právní kroky proti DPP

úterý, 29. srpna 2017, 07:05 Aktuality, Outdoor MediaGuru

Reklamní společnost Rencar chystá právní kroky proti pražskému dopravnímu podniku (DPP). Důvodem je letošní řízení, v kterém DPP hledal nového provozovatele reklamy ve vozech MHD. ČTK to sdělil generální ředitel Rencar Pavel Slabý. Konkrétní kroky nespecifikoval. V řízení na reklamu vyhrála letos před prázdninami společnost Czech Outdoor. Spory o provoz reklamy v MHD se táhnou mezi Rencar a DPP řadu měsíců.

"Rencar jedná o dalších právních krocích s cílem ochránit zájmy společnosti. Vývoj situace bude záviset na jednání samotného DPP a samozřejmě na rozhodnutí soudu o platnosti uzavřené smlouvy mezi DPP a Rencar," uvedl Slabý.

rencar_bus

Reklamní společnosti vadí například to, že dopravce uzavřel smlouvu s Czech Outdoor na provoz reklamy na 300 autobusech i přesto, že Obvodní soud pro Prahu 9 letos v květnu DPP zakázal plochy pronajmout. Reklamní plochy tak podle ní DPP pronajal dvakrát. Podle dřívějšího vyjádření vedení magistrátu ale opatření vyřadilo ze soutěže firmu BigBoard, ne Czech Outdoor.

Rencar rovněž vadí to, že obě firmy, které se do soutěže přihlásily, tedy BigBoard a Czech Outdoor, spolupracují se společností BigMedia. "Do poptávkového řízení tak byly přihlášeny subjekty jednoho koncernu. Vítězná nabídka Bigboardu byla kromě ceny zcela totožná s nabídkou Czech Outdoor. Shodné je i znění smlouvy s DPP. Jediný rozdíl byl v ceně," uvedl mediální zástupce Rencar Michal Štefl.

Dlouhodobý spor vedou DPP a Rencar zejména o platnost zmíněné smlouvy na provoz reklamy v MHD z roku 1997. Podle DPP je smlouva neplatná a po firmě chce peníze za neoprávněné využívání ploch, ani s jedním tvrzením Rencar nesouhlasí. Firmy na sebe vzájemně podaly žaloby. Soud verdikt zatím nevynesl. Předběžné opatření na jeho výsledek nemá vliv.

Rencar vznikl v roce 1990 jako dceřiná společnost dopravního podniku. Od roku 2001 je jejím majoritním akcionářem Europlakat, který je součástí mezinárodní skupiny JCDecaux.

-čtk-