Time Warner zvýšil čtvrtletní zisk i příjmy

středa, 02. srpna 2017, 17:18 Aktuality, TV MediaGuru

Americká mediální společnost Time Warner ve druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 11,6 procenta na 1,06 miliardy USD (23,4 miliardy Kč). Firma ve své výsledkové zprávě dnes uvedla, že jí ke zlepšení pomohl úspěch nového filmu Wonder Woman. Příjmy se zvýšily o 5,4 procenta na 7,33 miliardy USD (161,9 miliardy Kč). Time Warner vlastní podíl ve společnosti CME, majiteli české TV Nova.

Time Warner mimo jiné vlastní televizní kanály HBO, CNN či Cartoon Network a filmové studio Warner Bros. Jeho novým majitelem bude americká telekomunikační společnost AT&T.

Time Warner

Příjmy filmové divize Warner Bros ve čtvrtletí vzrostly o 12,4 procenta na 2,99 miliardy USD. Příjmy z filmu Wonder Woman do konce července dosáhly 800 milionů USD. Warner Bros nedávno oznámil, že chystá v prosinci 2019 pokračování. Příjmy divize HBO, mezi jejíž hity patří fantasy série Hra o trůny, se vyšplhaly na 1,48 miliardy USD. To je pouze nepatrný nárůst, uvedla agentura Reuters.

Společnost AT&T, která je druhým největším mobilním operátorem a největším provozovatelem pevných linek v USA, se dohodla na převzetí skupiny Time Warner za 85,4 miliardy USD loni v říjnu. Spojení obou firem kritizoval během předvolební kampaně současný americký prezident Donald Trump. Firmy chtějí sloučení dokončit koncem letošního roku.

-čtk-